Zásady při vysoušení srsti psa

Různých způsobů vysoušení existuje asi tolik, kolik je na světě psích plemen.  Nejsnazší a nejoblíbenější je vysušit srst nejprve ručníkem a potom fénem. Jednoduše rukama jemně vymačkám ze srsti co nejvíce vody. Poté již mohu srst jemně vysušit ručníkem. U některých plemen psů se vytírání ručníkem do sucha nedoporučuje!! Mohlo by to způsobit zacuchání a poškození nebo polámání srsti. V tomto případě na srst nastříkám trochu pečujícího spreje.U plemen, která vyžadují vysušení srsti, použiji u malých plemen pejsků fén a u těch větších výkonný vysoušeč.

Někteří pejsci mohou mít z těchto přístrojů strach, proto doporučuji návštěvu salůnku již ve 3 měsících věku pejska, aby si na zvuk fénu zvykli a nebáli se. Mám zkušenost, že první fénování může velmi ovlivnit pozdější úpravu pejska v salůnku i doma.

U pejsků s hustou srstí používám pečující olejové spreje proti zacuchání v průběhu konečného vysoušení.

U plemen pejsků s dlouhou nebo hustou srstí musím pejska v průběhu vysoušení česat nebo kartáčovat. Také použiji kondicionér, který pomůže odstranit zacuchání srsti.

Když je váš mazlíček čistě vykoupaný a suchý a voňavý, bude se cítit jako nejšťastnější tvor na světě. Jemné přírodní složky šamponů, kondicionérů a speciálních rozčesávačů zanechají jeho srst příjemnou na dotek a v té nejlepší kondici.

www.psisalon.pif.cz