Mlsáme dobroty. Dalo by se říct- co pes to jiný pamlsek. Co by to bylo za psí tetu, která by někde po kapsách neměla dobrý a voňavý pamlsek.

Pamlsky pro pejska jako odměna nebo jen tak, aby se Váš pejsek zabavil

Osobně jsem zastáncem toho, že pamlsky a pochoutky by neměly obsahovat barviva, velké množství konzervantů, sůl nebo cukr. Svým zákazníkům, jejichž mazlík trpí přecitlivělostí nebo alergií na nějakou surovinu, vždy doporučuji hlídat si obsah nejen v kompletním krmivu, ale i v pochoutkách. Volba kvalitních výrobků se vám vrátí na zdraví a spokojenosti vašeho pejska. A o to by mělo jít především.

V čem se pochoutky pro psy liší?

Lišit se mohou způsobem výroby – pečené, sušené, extrudované, za studena lisované aj. Způsob výroby ovlivňuje strukturu, konzistenci, ale též chutnost finálního výrobku. Další rozdíly lze najít v konkrétních surovinách a jejich kvalitě. Používané suroviny mohou být dvojího typu: rostlinného a živočišného. Samotné suroviny či jejich kombinace navzájem ovlivňuje chutnost, vůni, analytické složky a další parametry. Pochoutky se mohou různit též ve tvaru a velikosti. Mohou být cíleny na konkrétní velikost plemene (pro malé, střední, velké psy) či problematiku (dentální tyčinky, pamlsky zlepšující kvalitu srsti aj.).

Při podávání pamlsků by měli mít majitelé na paměti, že se jedná pouze o doplněk ke klasické krmné dávce, a neměli by jimi pejska krmit každý den ve velkém množství. Na základě takového přístupu totiž často vznikají problémy, jako je například obezita. Velké množství pochoutek může způsobit také problémy s trávením, které se mohou projevit zvýšenou citlivostí v oblasti břicha, ucpáním střev, zvýšenou plynatostí či naopak průjmy. I z tohoto důvodu je důležité věnovat pozornost výběru těch kvalitních, které riziko potíží snižují a pes po nich prospívá. S výběrem kvalitních pochoutek Vám ráda pomohu a doporučím ty nejvhodnější.

V naší psí pamlskárně Zverifit se snažíme prodávat jen ty nejkvalitnější kokina pro vaše mazlíčky. Pamlsky masové a z buvolí kůže, sušenky pro psy a samozřejmě i dentální pamlsky pro psy.

Masové pamlsky: jsou tou nejlepší odměnou pro vašeho pejska. Pamlsky obsahují až 95% masa a jsou vyrobeny z kvalitních surovin. Krásně voní i chutnají,maso z ryb, jehněte, kačeny nebo kuřete samozřejmě nesmí chybět.Tyto pamlsky patří mezi pejsky k nejoblíbenějším a také nejpřirozenějším. Dále sem patří záušky, střívka, hrtany, plíce, játra, dršťky, penis a další sušené vnitřnosti.

Pamlsky z buvolí kůže: Tyčinky a kosti z buvolí kůže dokáží zabavit pejska na dlouhou dobu. Žvýkáním těchto kostiček posiluje žvýkací ústrojí a čistí si tím i zuby. Taková kost potěší každého chlupáče.

Sušenky pro psy: Sušenky pro psy jsou výborné pro odměňování. Voní a chutnají všem pejskům. POZOR! Nekupujte pejskům piškoty v supermarketu- škodí mu. Pro pejska jsou vhodné pouze piškoty psí.

Dentální pamlsky pro psy: Péče o zuby by měla být na denním pořádku každého pejskaře. Dentální psí pamlsky pomáhají udržovat zuby čisté a to způsobem, který je pro psy přirozený. Péče o zuby je u psů velmi důležitá.

Psí babičky a dědoušky, kteří už mají s kousáním pamlsků potíže, mám samozřejmě v pamlskovníkukokinka poloměká a nebo si smlsnou na psím piškotku.

www.psisalon.pif.cz